Lepsza Komunikacja Publiczna

Nowe autobusy MAN

Nowe MANy już na zajezdni częstochowskiego MPK
Pierwszych 6 sztuk z 12, które łącznie jeszcze w tym roku wyjadą na częstochowskie ulice, jest przygotowywanych do obsługi pasażerów. 12-metrowe autobusy z napędem dieslowskim spełniają najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6.

Czytaj więcej

21 nowych wiat pojawi się przy częstochowskich przystankach!

Rozpoczął się demontaż wyeksploatowanych wiat przystankowych w kilkunastu lokalizacjach na terenie miasta. MZDiT po zakończeniu tego procesu rozpocznie montaż nowych egzemplarzy wiat, co w znacznym stopniu poprawi komfort korzystania z częstochowskiej komunikacji miejskiej. Czytaj więcej

Darmowa komunikacja miejska także dla uczniów szkół średnich!

Zostało rozszerzone grono beneficjentów pilotażowego programu darmowej komunikacji miejskiej o młodzież z Częstochowy uczącą się w częstochowskich szkołach średnich. Z udogodnienia młodzi pasażerowie będą mogli korzystać już od 1 września.
Czytaj więcej

Częstochowskim „londyńczykiem” pojeździmy dłużej!
Z uwagi na duże zainteresowanie linią turystyczną „034” , została podjęta decyzja o przedłużeniu kursowania londyńskiego autobusu do połowy września.  Czytaj więcej

“Inwestycje w nowe autobusy to kolejny etap wymiany taboru MPK i rozwoju transportu niskoemisyjnego w mieście. Nowe autobusy wpłyną korzystnie nie tylko na komfort pasażerów, ale także na środowisko”.

Krzysztof Matyjaszczyk
Prezydent Miasta Częstochowy

Statystyki czyli komunikacja w liczbach

7

NOWOCZESNYCH TRAMWAJÓW

93

NOWYCH AUTOBUSÓW

387

WIAT PRZYSTANKOWYCH

Podziel się opinią na temat komunikacji w Częstochowie