Lepsza Komunikacja Publiczna

Aplikacja Live MPK

Interaktywna aplikacja „Live MPK” już dostępna
Aplikacja on-line "Live MPK" będzie swoistym systemem informacji pasażerskiej dostępnym na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Sprawdź, jaki autobus czy oraz za jaki czas przyjedzie na Twój przystanek.

Czytaj więcej

21 nowych wiat pojawi się przy częstochowskich przystankach!

Rozpoczął się demontaż wyeksploatowanych wiat przystankowych w kilkunastu lokalizacjach na terenie miasta. MZDiT po zakończeniu tego procesu rozpocznie montaż nowych egzemplarzy wiat, co w znacznym stopniu poprawi komfort korzystania z częstochowskiej komunikacji miejskiej. Czytaj więcej

Darmowa komunikacja miejska także dla uczniów szkół średnich!

Zostało rozszerzone grono beneficjentów pilotażowego programu darmowej komunikacji miejskiej o młodzież z Częstochowy uczącą się w częstochowskich szkołach średnich. Z udogodnienia młodzi pasażerowie będą mogli korzystać już od 1 września.
Czytaj więcej

Częstochowskim „londyńczykiem” pojeździmy dłużej!
Z uwagi na duże zainteresowanie linią turystyczną „034” , została podjęta decyzja o przedłużeniu kursowania londyńskiego autobusu do połowy września.  Czytaj więcej

“Inwestycje w nowe autobusy to kolejny etap wymiany taboru MPK i rozwoju transportu niskoemisyjnego w mieście. Nowe autobusy wpłyną korzystnie nie tylko na komfort pasażerów, ale także na środowisko”.  

Krzysztof Matyjaszczyk
Prezydent Miasta Częstochowy

Statystyki czyli komunikacja w liczbach

7

NOWOCZESNYCH TRAMWAJÓW 

93

NOWYCH AUTOBUSÓW

387

WIAT PRZYSTANKOWYCH

Podziel się opinią na temat komunikacji w Częstochowie