Lepsza Komunikacja Drogowa

Rozbudowa DK-46!

Umowa na rozbudowę DK-46 podpisana!

W ramach przebudowy ponad 7-kilometrowego odcinka DK-46 w Częstochowie, powstanie 1,7 km nowego połączenia, które komunikacyjnie odciąży południowo-zachodnią część centrum miasta. 

Czytaj więcej

Zmiana dróg w dzielnicach - program Lepsza Komunikacja w Częstochowie.

Drogowe inwestycje miasta sukcesywnie docierają do wszystkich dzielnic. Z efektami prac zapoznał się prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przedstawicielami MZDiT, Rady Miasta i Rady Dzielnicy.

 Czytaj więcej

Umowa z Wykonawcą na przebudowę DK-46 podpisana!
W ramach przebudowy ponad 7-kilometrowego odcinka DK-46 w Częstochowie, powstanie 1,7 km nowego połączenia, które odciąży południowo-zachodnią część centrum miasta.  Czytaj więcej

Cała nowa DW 908 w Częstochowie już przejezdna!
Informujemy, że został dopuszczony do ruchu nowy odcinek DW 908 – przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej w Częstochowie.

 Czytaj więcej

“To, że w ostatnich latach w Częstochowie zrealizowaliśmy i realizujemy tak wiele inwestycji drogowych zawdzięczamy w dużej mierze funduszom unijnym i innym zewnętrznym środkom. Dobra infrastruktura drogowa, przyjazna dla wszystkich użytkowników to dla nas jeden z priorytetów i podstawa nowoczesnego miasta”.
 

Krzysztof Matyjaszczyk
Prezydent Miasta Częstochowy

Inwestycje w liczbach

około 110 km

WYREMONTOWANYCH

DRÓG

1330

NOWYCH OPRAW

OŚWIETLENIOWYCH TYPU LED

około 1 mld zł

PRZEZNACZONYCH NA

INWESTYCJE OD 2010r.

Inwestycje drogowe

Zmieniamy drogowe oblicze miasta. Dzięki kolejnym inwestycjom, tworzymy Lepszą Komunikację w Częstochowie.Podziel się opinią na temat komunikacji w Częstochowie